Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
organizacja fraktalna | zarządzanie procesowe | strategia promocji | zarządzanie przez cele | funkcje organizacji | majątek przedsiębiorstwa | marka globalna | prawo podaży |

Cel reengineeringu

Reengineering to filozofia mająca na celu wprowadzenie usprawnień. Jej celem jest osiągniecie stopniowej poprawy wyników działalności poprzez techniczna reorganizację procesów stanowiących istotę funkcjonowania organizacji, maksymalizację wartości dodanej powstającej w toku procesów oraz minimalizacje wszelkich zbędnych elementów. Filozofia ta może być stosowana w zakresie jednego procesu, jak i całokształtu działań organizacji.

Słowo reengineering zostało stworzone przez M. Hammera a następnie spopularyzowane przez Hammera i J. Champilego, oznaczało ono radykalne, fundamentalne przemyślenie od nowa funkcjonujących w organizacji procesów. Reengineering jest określany jako proces ciągły, którego celem jest dochodzenie organizacji do doskonałości. Ponieważ takiej doskonałości nie ma, jest to, więc proces zmian, który nie ma końca. Jest to metoda dla ludzi ciągle niezadowolonych z rezultatów swojej pracy.

Dlatego końcowym rezultatem podejścia reengineeringowego jest produkt satysfakcjonujący, doskonalszy od poprzednich. Jest to pewna filozofia, która nie zajmuje się samym produktem, lecz procesem zarządzania jako całością i jego elementami, a więc planowaniem, organizacją, motywacją i kontrolowaniem.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
Reengineering - referat (⭐bibliografia)
11 stron(-y)

Cel reengineeringu
Ocena: 9.8 / 10
Liczba głosów: 189 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii