Wyszukiwarka serwisu
Warto zobaczyć

Fundusze funduszy

Fundusze funduszy stanowią specyficzny rodzaj funduszy hedge. Ich działalność polega na inwestowaniu w wiele różnych funduszy hedgingowych. Strategia taka powoduje, że znacząco zmniejsza się zmienność inwestycji oraz związane z nimi ryzyko. Dla większości inwestorów fundusze funduszy stanowią zatem ciekawszą ofertę niż fundusze hedgingowe.

Kolejny istotny czynnik odróżniający fundusze funduszy od inwestycji hedge to minimalny wymagany próg kapitałowy, który w przypadku tych pierwszych jest znacznie niższy. Pozwala to na uczestnictwo w inwestycjach tego typu inwestorów o mniej zasobnych portfelach. Minimalna wpłata w wielu atrakcyjnych funduszach typu hedge może przekroczyć 1.000.000 usd. W przypadku funduszy funduszy minimalna inwestycja często zawiera się w granicach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy dolarów lub euro.

Istnieje grupa funduszy funduszy, które potrafią analizować wyniki ok. 20000 funduszy. Ich strategie opierają się na bardzo zaawansowanych, komputerowych systemach eksperckich, które są w stanie wybrać optymalny, dostosowany do oczekiwanego zysku i ryzyka, zdywersyfikowany portfel funduszy o różnych strategiach. W najlepszych funduszach system ekspercki wspomaga proces inwestycyjny na każdym z jego ważnych etapów: przeglądzie i wyborze zarządzających, konstrukcji portfela i zarządzaniu ryzykiem.

Powyższe informacje to za mało? Przeczytaj więc gotowe opracowania, prezentacje, wykłady oraz obszerne referaty z bibliografią i przypisami. Po pobraniu na dysk pliki możesz dowolnie edytować i drukować.

Oto przykłady:
Ilość stron
- Reforma systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce 20
- Prywatyzacja - referat 11
- Prywatyzacja - referat 11
- Podsumowanie prywatyzacji w Polsce do roku 1998 14
- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie 22
- Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych 12
- Nowe produkty bankowe - referat 0

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Inwestycje » Fundusze funduszy

Fundusze funduszy
Ocena: 8.1 / 10
Liczba głosów: 5 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

Nowe artykuły o biznesie: Artykuł 12 Biznes | Artykuł 45 Własny biznes