Wyszukiwarka serwisu
Warto zobaczyć

Fundusze inwestujące w nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości mogą odbywać się w formie bezpośredniej (np. inwestycje w lokale biurowe, mieszkania). Można też inwestować w nieruchomości pośrednio, korzystając z usług tzw. funduszy nieruchomości.

Na rynkach zachodnich są to instytucje powszechnie znane. Lokata kapitałowa w funduszu nieruchomości jest oparta na wartości materialnej. Inwestować można w różne rodzaje nieruchomości: biurowce, hotele, obiekty handlowe czy rezydencjalne. Portfel inwestycyjny funduszu jest zazwyczaj mocno zróżnicowany, ryzyko jest więc rozproszone. W długim okresie inwestowanie w fundusze nieruchomości chroni kapitał przed utratą wartości na skutek inflacji.

W funduszach nieruchomości można lokować niewysokie kwoty, w związku z tym rynek ten otwarty jest również dla drobnych inwestorów pragnących zarobić na stosunkowo bezpiecznych i rentownych inwestycjach w nieruchomości. Inwestycje w nieruchomości to jednak bardzo obszerny temat, który wymaga osobnego, dokładniejszego omówienia.
Wymienione wyżej produkty stanowią jedynie najważniejsze spośród inwestycji alternatywnych.

Do tej kategorii zaliczyć można jeszcze inwestowanie w dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie, metale szlachetne oraz wiele innych bardzo ciekawych i nietypowych form lokowania kapitału.

Powyższe informacje to za mało? Przeczytaj więc gotowe opracowania, prezentacje, wykłady oraz obszerne referaty z bibliografią i przypisami. Po pobraniu na dysk pliki możesz dowolnie edytować i drukować.

Oto przykłady:
Ilość stron
- Prywatyzacja - referat 11
- Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych 12
- Prywatyzacja - referat 11
- Podsumowanie prywatyzacji w Polsce do roku 1998 14
- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie 22
- Kredyt hipoteczny - referat 21
- Nowe produkty bankowe - referat 0

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Inwestycje » Fundusze inwestujące w nieruchomości

Fundusze inwestujące w nieruchomości
Ocena: 9.5 / 10
Liczba głosów: 6 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

Nowe artykuły o biznesie: Artykuł 14 Biznes | Artykuł 32 Wiedza