Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
rachunkowość | nlp | marka rodzinna | rozliczenia bezgotówkowe | metody amortyzacji | controlling operacyjny | instrumenty polityki fiskalnej | cena równowagi |

Jak wybierać fundusze inwestycyjne

Przed wyborem konkretnego typu funduszu musimy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:

1) jaki poziom zysku będzie nas satysfakcjonował ?
2) na jak długo jesteśmy w stanie zainwestować nasz pieniądze ?
3) jaka będzie nasza reakcja jeśli wartość jednostki uczestnictwa spadnie poniżej ceny po której ją kupiliśmy?

Poszukując najbardziej odpowiedniego funduszu inwestor powinien uwzględnić cele inwestycyjne funduszu i podejmowane przez jego menadżerów ryzyko z własnymi celami i potrzebą bezpieczeństwa. Z reguły towarzystwa mają w swojej ofercie zarówno fundusze bezpieczne, do których można zaliczyć fundusze rynku pieniężnego i obligacyjne, jak i fundusze o większym stopniu ryzyka, inwestujące znaczną część swoich aktywów w akcje, do których należą fundusze zrównoważone i agresywne.

W przypadku wyboru inwestowania długookresowego, tzn. w horyzoncie dłuższym niż 1,5 - 2 lata, inwestor powinien się zdecydować na fundusze lokujące swoje aktywa na rynku akcji, gdyż w dłuższej perspektywie przynoszą one z reguły wyższy zysk niż inwestycje w papiery dłużne. Musi on jednak pamiętać, że wahania wartości jednostek są tutaj dużo większe i warto śledzić aktualne trendy giełdowe, aby w odpowiednim momencie dokonać konwersji jednostek do funduszy bezpiecznych, zachowując przy tym wypracowane przez fundusz zyski.

Jeżeli inwestor poszukuje krótkookresowych bezpiecznych lokat, będących alternatywą dla trzymania pieniędzy na koncie bankowym, powinien wybrać fundusze rynku pieniężnego. Gdy klientowi zależy na bezpiecznym wzroście wartości oszczędności w okresie dłuższym niż rok, to alternatywą dla kupna obligacji są fundusze obligacyjne inwestujące w szeroką gamę papierów dłużnych, zarówno o zmiennym jak i stałym oprocentowaniu, co zapewnia stabilny wzrost powierzonych środków.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
Prywatyzacja - referat (⭐bibliografia ⭐przypisy)
11 stron(-y)
Prywatyzacja - referat (⭐bibliografia)
11 stron(-y)
Podsumowanie prywatyzacji w Polsce do roku 1998 (⭐bibliografia)
14 stron(-y)
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (⭐bibliografia)
22 stron(-y)
Nowe produkty bankowe - referat (⭐bibliografia ⭐przypisy)
0 stron(-y)
Istota zarządzania projektami (⭐przypisy)
4 stron(-y)
Produkt - praca teoretyczna (referat) (⭐bibliografia ⭐przypisy)
8 stron(-y)

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Fundusze inwestycyjne » Jak wybierać fundusze inwestycyjne

Jak wybierać fundusze inwestycyjne
Ocena: 9.4 / 10
Liczba głosów: 145 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii