Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
kompetencje pracownika | rachunek kosztów zmiennych | produkty bankowe | obsługa klienta | renta | system motywacji | wzory statystyczne | zarządzanie przez jakość |

Ubezpieczenia (strona: 1)

Konflikty funkcjonalne i dysfunkcjonalne - Konflikty bywają dobroczynne: dzięki nim relacja rozwija się, pokonując na bieżąco pojawiające się trudności i...)
Historia rozwoju ubezpieczeń w Polsce - Na rozwój ubezpieczeń w Polsce miały wpływ następujące wydarzenia: -...)
Rodzaje ubezpieczeń - podział ze względu na podmiot ubezpieczenia - Ze względu na przedmiot ubezpieczenia rozróżniamy ubezpieczenia: - majątkowe, których celem jest pokrycie...)
Funkcje składki ubezpieczeniowej - - stanowią udział ubezpieczającego w funduszu ubezpieczeniowym - stanowią podstawowe...)
Kulancja w ubezpieczeniach - Kulancja w branży ubezpieczeniowej odnosi się do sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa dobrowolnie decyduje się wypłacić...)
Underwriting jako podsystem organizacyjny - Wywodzi się z j. angielskiego i oznacza w bezpośrednim tłumaczeniu: podpisywanie  lub asekurowanie. To:...)
Co wpływa na wysokości odszkodowania ubezpieczeniowego? - Wysokość odszkodowania ubezpieczeniowego może być determinowana przez różnorodne czynniki. Poniżej przedstawiam analizę głównych czynników wpływających...)
Czynniki obniżające stopień odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej - Charakterystyki obniżające stopień odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej to zawarte w umowie ubezpieczenia rozwiązania, które kwotowo lub...)
System odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej - To formuła zastosowana umowie ubezpieczenia, która, opierając się na relacjach wartości ubezpieczeniowej  i sumy...)
Wartość ubezpieczeniowa - To ustalona za aprobatą ubezpieczającego i firmy ubezpieczeniowej wartość przedmiotu ubezpieczenia. W myśl założeń teorii...)
Ogólne Warunki Ubezpieczenia - określają szczegółowo treść łączącego strony stosunku prawnego ubezpieczenia i stanowią integralną część za¬wartej umowy. ...)
Prawny przebieg stosunku ubezpieczenia - Wyróżnić możemy m.in.: - wybór firmy ubezpieczeniowej -...)
Stosunek ubezpieczenia - Stosunkiem ubezpieczenia nazywa się stosunek prawny wiążący firmę ubezpieczeniową z ubezpieczającym, na podstawie którego firma...)
Paradygmat ubezpieczalności ryzyka - Dotyczy ustalenia ogólnie akceptowanego wzorca, któremu winno odpowiadać ryzyko, by mogło ono zostać ubezpieczone. ...)
Kryteria klasyfikowania ryzyka - To: 1. Kryterium: możliwość przedstawienia skutków w formie pieniężnej: ...)
Instrumenty manipulowania ryzykiem - To m.in.: - unikanie - prewencja ...)
Zasady ubezpieczeń gospodarczych - To: - zasada realności ochrony ubezpieczeniowej- w związku z upadkiem...)
Poziom aspiracji - jest to ogólna charakterystyka osobowości wyrażająca siłę motywacji, z jaką jednostka dąży do osiągnięć, oraz...)
Popularne teorie ryzyka - Możemy wyróżnić m.in.: Teorie poznawcze oraz teorie osobowości. Kładą nacisk...)
Czym jest ryzyko - Za ryzykowne uznaje się decyzje o przystąpieniu do działania, w wyniku którego osiągnięcie celu jest...)
Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym - Jest to system metod i działań zmierzających do obniżenia stopnia oddziaływania ryzyka na funkcjonowanie podmiotu...)
Rodzaje ryzyka ubezpieczeniowego - To: - ryzyko  operacyjne – wiąże się z udziałem...)
Otwarty fundusz inwestycyjny - Jest funduszem, który poprzez zbywanie jednostek uczestnictwa (JU) przyjmuje od inwestorów środki przeznaczone na inwestycje...)
Cesja - To przelanie praw wynikających z danej umowy na osobę trzecią. ...)
Umowy kwotowe w ubezpieczeniach - Polegają na tym, że ubezpieczyciel odstępuje reasekuratorowi stały uzgodniony udział procentowy w każdym zawartym przez...)
Koncepcja bancassurance - Zjawisko współpracy towarzystw ubezpieczeniowych z bankami przyjęło nazwę Allfinanz. Należy dbać, aby poszerzona o ubezpieczenia...)
Idee przewodnie ubezpieczeń społecznych - Według katolickiej i ewangelickiej filozofii społecznej zasady ubezpieczeń społecznych należałoby traktować jako szczególną odmianę trzech...)
III Filar - Indywidualne ubezpieczenia - W odróżnieniu od dwóch pierwszych, przystąpienie do niego jest dobrowolne. Od każdego pracownika zależy, czy...)
II Filar - Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) - Opiera się on na zupełnie innych zasadach. Składki wpłacane do tego podsystemu nie zostają przeznaczone...)
I Filar - Administrowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Pierwszy i zasadniczy podsystem zabezpieczenia emerytalnego opiera się na...)

Strona 1 z 4
<<<  -  1  2  3  4  -  >>>