Wyszukiwarka serwisu
Warto zobaczyć

VeChain

Ogólnie rzecz ujmując jest to platforma oparta o tzw. łańcuch bloków (ang. block chain), oferująca usługę Blockchain-as-a-Service. Z kolei sam Block Chain to zdecentralizowana oraz rozproszona baza danych, funkcjonująca na zasadzie open source w sieci Internet, o architekturze Peer-to-Peer (P2P). Funkcjonuje ona bez centralnych komputerów - a to oznacza, że nie ma scentralizowanego (głównego) miejsca, gdzie przechowywane są dane. Służy ona do księgowania wykonanych transakcji, płatności online czy też zapisów księgowych.

Platforma VeChain daje możliwość tworzenia bezpiecznych i transparentnych kontraktów oraz co nie mniej ważne - aplikacji, które mogą znaleźć zastosowanie w przeróżnych gałęziach biznesu: począwszy od usług finansowych, medycyny, usług prawnych, handlu czy też logistyki. W oparciu o BaaS VeChain tworzy ekosystem dla firm z całego świata.

VeChain to również założona w 2017 roku w Singapurze organizacja non-profit, która skupia się na rozwoju platformy.

Podobnie jak inne kryptowaluty również VeChain ma swój token oznaczany skrótem VEN. Powstał w oparciu o block chain Ethereum jednak z daleko idącymi modyfikacjami.

Token VEN wykorzystywany jest na platformie jako środek płatniczy. Jest siłą napędową wszystkich tworzonych tam aplikacji. Maksymalna podaż VEN została przez twórców określona na 1 miliard tokenów, z których aż 70% ma znajdować się w wolnym obrocie rynkowym. Pozostałe 30% zarezerwowane jest dla twórców VeChain, którzy dbają o stabilność całego systemu.

VeChain jako alternatywna waluta może być przedmiotem obrotu na giełdach kryptowalut.

Jesteś tutaj: ABC Ekonomii » Ekonomia » VeChainDefinicja: Promocja produktu agrturystycznego
Ocena: 8.6/10
Liczba głosów: 8

Zaloguj się, aby zagłosować