Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Warto zobaczyć

VBM | podstawy analizy finansowej | historia myśli gospodarczej | prognozowanie | cykl życia marki | coaching | finansowanie przedsiębiorstwa | wykłady z geografii gospodarczej | kluczowe czynniki sukcesu | pomiar ryzyka | wskaźniki du Ponta | motywacja |

Amortyzacja - metody amortyzacji z wyjaśnieniem

Skład opracowania: definicja amortyzacji, metody amortyzacji - metoda liniowa (równomierna), degresywna (przyspieszona), naturalna. Do omówionych matod dołączone są wzory oraz wykresy. (5 stron)

Podobne opracowania: #amortyzacja #metody amortyzacji #rachunkowość


Twój kod dostępu:
Twój adres e-mail:*
Akceptuję regulamin strony

Zobacz jak aktywować dostęp do plików... (kliknij)


W ciągu kilku minut aktywujesz swój pełny dostęp do wszystkich plików z opracowaniami (referaty, wykłady, ściągi, prezentacje, biznes plany, analizy...), które dostępne są na stronie, a także do tych, które pojawią się w przyszłości. Swój kod możesz zdobyć w zamian za przesłanie własnych opracowań/referatów z ekonomii, możesz go też zamówić przelewem.

  Wymiana Dostęp 7 dni Dostęp 6 miesięcy
Ilość plików które można pobrać ze strony po wpisaniu kodu 1-30 50 250
Jak zamówić → E-mail (wymiana) Szybki przelew Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kod 1-24 godzin W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut. W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod 7 dni 7 dni 6 miesięcy
Koszt 0 zł
(Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Wymiana

Ilość plików które można pobrać1-30
Jak zamówić →E-mail (wymiana)
Jak długo poczekasz na kod1-12 godzin
Jak długo ważny jest kod1-12 miesięcy
Koszt0 zł (Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Dostęp na 7 dni

Ilość plików które można pobrać50
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod7 dni
Koszt

Dostęp na 6 miesięcy

Ilość plików które można pobrać250
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod6 miesiecy
Koszt

Kod daje dostęp do dowolnie wybranych przez Ciebie plików z działu Pomoce dla studentów - ze wszystkich dostępnych kategorii, których spis widać w menu po lewej stronie.

Nie musisz ściągać wszystkich plików tego samego dnia. Kod jest ważny od 7 dni do 6 miesięcy. Daje Ci on również dostęp do prac, które w przyszłości pojawią się na stronie.

Więcej informacji o ściąganiu plików znajdziesz w Pomocy


Plik pt. Amortyzacja - metody amortyzacji z wyjaśnieniem należy do kategorii:
Pomoce dla studentów » Rachunkowość finansowa

Przejrzyj też pozostałe prace z tego działu tematycznego. Z pewnością znajdziesz tam więcej interesujących prac.

Osoby, które ściągnęły plik Amortyzacja pobrały na dysk również:
Biznes plan salonu fryzjerskiego i kosmetycznego (Liczba stron: 33)


Krótko, ale na temat:
Amortyzacja jako koszt - Odpis amortyzacyjny to koszty z tytułu zużycia rzeczowych składników majątku trwałego. Amortyzacja to część zysku, którą pokrywa odpis amortyzacyjny. Zasady: 1. Jeżeli EBITD = odpisowi amortyzacyjnemu, to amortyzacja = odpisowi amortyzacyjnemu. 2. Jeżeli EBITD > od odpisu amortyzacyjnego, to amortyzacja = odpisowi amortyzacyjnemu. 3....
Amortyzacja - Jest to zmniejszanie się w czasie wartości majątku trwałego przedsiębiorstwa w wyniku jego zużywania się w procesie produkcyjnym (utrata wartości środków trwałych spowodowana ich używaniem i innymi przyczynami). Z punktu widzenia rachunkowości amortyzacja jest traktowana jako wydatek odzwierciedlający tę część majątku...
Koszty magazynowania i obsługi zapasów - Wyróżniamy min. następujące koszty logistyczne: - koszty zatrudnienia pracowników - amortyzacja budynków a także amortyzacja wyposażenia - zużycie materiałów oraz przedmiotów nietrwałych - zużycie energii a także paliw - remonty i naprawy budynków oraz wyposażenia - ubezpieczenia - straty i występujące ubytki - koszty obsługi komputerowej - usługi zewnętrzne...
Amortyzacja - metoda nierównomierna - Przyjmuje się założenie, że zużycie składników aktywów trwałych w różnych okresach nie jest jednakowe. W tym przypadku wyróżniamy metodę degresywną, progresywną i naturalną.
Amortyzacja - metoda liniowa (równomierna) - Polega na przyjęciu umownego założenia, że aktywa trwałe zużywają się jednakowo w każdej jednostce czasu, bez względu na to, czy i w jakim stopniu są one wykorzystywane w procesie produkcji.


Nowe artykuły: Artykuł 2 Tylko do końca tygodnia | Zobacz też: Artykuł 28 dla studentów