Top strony
Wyszukiwarka serwisu
popyt | analiza branży | six sigma | amortyzacja | strategia reklamy | płace | ubezpieczenia społeczne | gotowy plan marketingowy | wykłady z socjologii | kierowanie | system walutowy | koszty stałe |

Kierowanie konfliktem w organizacji - referat

Skład pracy: definicja konfliktu, bezpośrednie przyczyny ich powstawania w przedsiębiorstwie, poziomy (intraindywidualny poziom konfliktu, interpersonalny, międzygrupowy i międzyorganizacyjny) i ich omówienie, kierowanie konfliktem, stymulowanie konfliktu twórczego, metody ograniczenia oraz tradycyjne sposoby rozwiązywania konfliktów, konflikt interpersonalny. (8 stron)

W pracy zawarta jest ✅bibliografia (literatura).

Podobne opracowania: #konflikt w organizacji


Twój kod dostępu:
Twój adres e-mail:*
Akceptuję regulamin strony

Zobacz jak aktywować dostęp do plików... (kliknij)


W ciągu kilku minut aktywujesz swój pełny dostęp do wszystkich plików z opracowaniami (referaty, wykłady, ściągi, prezentacje, biznes plany, analizy...), które dostępne są na stronie, a także do tych, które pojawią się w przyszłości. Swój kod możesz zdobyć w zamian za przesłanie własnych opracowań/referatów z ekonomii, możesz go też zamówić przelewem.

  Wymiana Dostęp 7 dni Dostęp 6 miesięcy
Ilość plików które można pobrać ze strony po wpisaniu kodu 1-30 50 250
Jak zamówić → E-mail (wymiana) Szybki przelew Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kod 1-24 godzin W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut. W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod 7 dni 7 dni 6 miesięcy
Koszt 0 zł
(Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Wymiana

Ilość plików które można pobrać1-30
Jak zamówić →E-mail (wymiana)
Jak długo poczekasz na kod1-12 godzin
Jak długo ważny jest kod1-12 miesięcy
Koszt0 zł (Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Dostęp na 7 dni

Ilość plików które można pobrać50
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod7 dni
Koszt

Dostęp na 6 miesięcy

Ilość plików które można pobrać250
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod6 miesiecy
Koszt

Kod daje dostęp do dowolnie wybranych przez Ciebie plików z działu Pomoce dla studentów - ze wszystkich dostępnych kategorii, których spis widać w menu po lewej stronie.

Nie musisz ściągać wszystkich plików tego samego dnia. Kod jest ważny od 7 dni do 6 miesięcy. Daje Ci on również dostęp do prac, które w przyszłości pojawią się na stronie.

Więcej informacji o ściąganiu plików znajdziesz w Pomocy


Plik pt. Kierowanie konfliktem w organizacji - referat należy do kategorii:
Pomoce dla studentów » Podstawy zarządzania

Przejrzyj też pozostałe prace z tego działu tematycznego. Z pewnością znajdziesz tam więcej interesujących prac.

Osoby, które ściągnęły plik Kierowanie konfliktem w organizacji pobrały na dysk również:
Konflikt w organizacji - referat (Liczba stron: 9)
Kompetencje menedżerskie (Liczba stron: 3)
Psychologia zarządzania - referat (Liczba stron: 24)
Wykłady z zarządzania i organizacji (Liczba stron: 31)
Podstawy zarządzania - ściąga (Liczba stron: 2)
Rodzaje konfliktów w organizacji (Liczba stron: 3)


Krótko, ale na temat:
Zarządzanie konfliktem - W teorii organizacji i zarządzania istnieje termin zarządzanie konfliktem stanowiący poparcie dla stanowiska, że konfliktem można a nawet trzeba kierować. Konflikt może spowodować szkodę dla organizacji, ale umiejętnie pokierowany może przyczynić się do zwiększenia efektywności organizacji, zadaniem kierownictwa jest więc...
Kierowanie konfliktem - Powinno zatem polegać przede wszystkim na eliminowaniu konfliktów zbędnych i szkodliwych oraz stymulowaniu tych, które sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu organizacji. Celem nadrzędnym jest maksymalizacja efektywności wprowadzonych zmian organizacyjnych i satysfakcja uczestników tych zmian w procesie rozwoju organizacji.
Proces konfliktu - Rozumiany jest jako zbiór działań wykonywanych przez kierującego konfliktem, którym może być jedna ze stron konfliktu, przełożony jednej ze stron a najczęściej przełożony wspólny dla obu stron objętych konfliktem.
Co to jest zarządzanie - Pojęcie to oznacza zestaw działań (obejmujących planowanie, podejmowanie decyzji, organizowanie, przewodzenie czyli kierowanie ludźmi, kontrolowanie) skierowanych na zasoby organizacji (ludzkie, finansowe, rzeczowe i informacyjne), wykonanych z zamiarem osiągnięcia celów organizacji w sposób sprawny i skuteczny.
Zarządzanie w podmiotach gospodarczych - Przez organizację pracy osiąga się wyznaczone cele w sposób optymalnie efektywny. Wytyczną do osiągnięcia tego jest zarządzanie (kierowanie) w sposób zorganizowany. Realizacja tego zamierzenia następuje w 5 etapach: - uświadomienie celu (sprecyzowanie celu i zapoznaniu z nimi wykonawców. Musi to być...