Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Warto zobaczyć

strategia cenowa | prywatyzacja kapitałowa | podstawy logistyki | wartość bieżąca | cena równowagi | analiza mikroekonomiczna | przykładowa ankieta | bezrobocie naturalne | socjologia pracy | franchising | badanie rynku | test Durbina–Watsona |

Przywództwo

Skład opracowania: definicja przywództwa, podejście sytuacyjne, ewolucyjny model Herseya i Blancharda (schemat, fazy), model Fiedlera oraz model Martina G. Evansa i Roberta House'a (model ścieżki do celu, osobiste cechy pracowników), modele Vrooma - Yettona i Vrooma - Jago, pięć podstawowych zasad praktycznych oraz dziesięć zachowań stosowanych przez przywódców, przyszłość teorii przywództwa - przywódcy transakcyjni i transformacyjni, wyzwania stawiane tradycyjnym teoriom przywództwa. (8 stron)

Podobne opracowania: #przywództwo #style kierowania #kierowanie


Twój kod dostępu:
Twój adres e-mail:*
Akceptuję regulamin strony

Zobacz jak aktywować dostęp do plików... (kliknij)


W ciągu kilku minut aktywujesz swój pełny dostęp do wszystkich plików z opracowaniami (referaty, wykłady, ściągi, prezentacje, biznes plany, analizy...), które dostępne są na stronie, a także do tych, które pojawią się w przyszłości. Swój kod możesz zdobyć w zamian za przesłanie własnych opracowań/referatów z ekonomii, możesz go też zamówić przelewem.

  Wymiana Dostęp 7 dni Dostęp 6 miesięcy
Ilość plików które można pobrać ze strony po wpisaniu kodu 1-30 50 250
Jak zamówić → E-mail (wymiana) Szybki przelew Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kod 1-24 godzin W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut. W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod 7 dni 7 dni 6 miesięcy
Koszt 0 zł
(Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Wymiana

Ilość plików które można pobrać1-30
Jak zamówić →E-mail (wymiana)
Jak długo poczekasz na kod1-12 godzin
Jak długo ważny jest kod1-12 miesięcy
Koszt0 zł (Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Dostęp na 7 dni

Ilość plików które można pobrać50
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod7 dni
Koszt

Dostęp na 6 miesięcy

Ilość plików które można pobrać250
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod6 miesiecy
Koszt

Kod daje dostęp do dowolnie wybranych przez Ciebie plików z działu Pomoce dla studentów - ze wszystkich dostępnych kategorii, których spis widać w menu po lewej stronie.

Nie musisz ściągać wszystkich plików tego samego dnia. Kod jest ważny od 7 dni do 6 miesięcy. Daje Ci on również dostęp do prac, które w przyszłości pojawią się na stronie.

Więcej informacji o ściąganiu plików znajdziesz w Pomocy


Plik pt. Przywództwo należy do kategorii:
Pomoce dla studentów » Podstawy zarządzania

Przejrzyj też pozostałe prace z tego działu tematycznego. Z pewnością znajdziesz tam więcej interesujących prac.

Osoby, które ściągnęły plik Przywództwo pobrały na dysk również:
Style kierowania (Liczba stron: 8)
Socjologia pracy - opracowanie (Liczba stron: 10)
Organizacja i zarządzanie - zagadnienia (Liczba stron: 9)
Zarządzanie zmianami organizacyjnymi (Liczba stron: 15)
Negocjacje - opracowanie (Liczba stron: 24)
Psychologia zarządzania - referat (Liczba stron: 24)


Krótko, ale na temat:
Przywództwo kierownicze - To proces kierowania i wpływania na związaną z zadaniami działalność członków grupy. Przywództwo wiąże się z innymi ludźmi, nierównym podziałem władzy, wpływaniem na podwładnych. Źródła władzy kierownika to władza nagradzania, wymuszania, władza z mocy prawa, z odniesienia i władza ekspercka.
Przywództwo pod względem kosztów - (ang. cost leadership) - Aby osiągnąć przywództwo pod względem kosztów firma powinna kształtować je na poziomie wyraźnie niższym niż konkurenci w danej branży. Obszar rywalizacji jest w tym przypadku szeroki. Zdecydowana „przewaga kosztów” wiąże się często z ekonomią skali, obsługiwaniem...
Przywództwo w zarządzaniu - To proces kierowania i wywierania wpływu na działalność członków grupy, związaną z jej działaniami.
Przywództwo - Jest oddziaływaniem na zachowania innych; to rodzaj społecznego wpływu, który pojawia się wówczas, gdy jedna osoba (przywódca) jest zdolna do powodowania pożądanego przez siebie zachowania kogoś innego, ulegającego jej z powodu więzi, jaka ich łączy (z powodu stosunku społecznego, jaki...
17 kompetencji przywództwa - Przywództwo można zdefiniować w ramach 17tu kompetencji. Podczas analizowania i grupowania 1871 zdarzeń, badacze utworzyli ponad 120 kategorii zachowań. Zostały one następująco pogrupowane: 1) ustalenie wspólnej dla wszystkich wizji 2) zarządzanie zmianami 3) koncentracja na kliencie 4) zindywidualizowane podejście do ludzi 5) wspieranie zespołów i...


Nowe artykuły: Artykuł 28 Nowy | Zobacz też: Artykuł 38 na studia