Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
definicje z psychologii | John Maynard Keynes | funkcje pieniądza | obligacje | dochody gminy | corporate idenity | zdolność kredytowa | podstawy statystyki |

15 rad dla piszących pracę magisterską lub licencjacką

Skoro wiemy już od czego zacząć pisanie swojej pracy magisterskiej lub licencjackiej to spróbujmy teraz, korzystając z wiedzy osób, które taką pracę już napisały, wypisać kilka istotnych rad dla piszących swoją pierwszą pracę dyplomową.

     
 1. Stosuj przypisy: Zawsze dokładnie cytuj źródła, aby uniknąć posądzenia o plagiat. Używaj przypisów do cytowania książek, artykułów i innych źródeł, nawet tych internetowych.
      
 2.    
 3. Nagłówki i styl w programie do edycji tekstu: Używaj nagłówków w programie do edycji tekstu (np. Microsoft Word), aby móc automatycznie wygenerować spis treści.
      
 4.    
 5. Zapisuj plik na bieżąco: Regularnie zapisuj swoją pracę i rób kopie zapasowe, aby uniknąć utraty danych. Używaj chmury (np. Google Drive, Dropbox) do przechowywania kopii zapasowych. W programie do edycji tekstu ustaw autozapisywanie, najlepiej nawet co minutę.
      
 6.    
 7. Automatyczna numeracja stron: Korzystaj z funkcji automatycznej numeracji stron w edytorze tekstu, aby uniknąć ręcznego numerowania i ewentualnych błędów.
      
 8.    
 9. Podział na rozdziały i sekcje: Podziel swoją pracę nie tylko na rozdziały, ale również na sekcje, aby była bardziej czytelna i łatwiejsza do zrozumienia.
      
 10.    
 11. Przestrzegaj wytycznych uczelni: Dokładnie zapoznaj się z wytycznymi swojej uczelni dotyczącymi formatowania pracy, cytowania, bibliografii. i wyglądu strony tytułowej.
      
 12.    
 13. Stosuj odstępy: Stosuj odstępy między wierszami większe niż domyślne, aby praca była bardziej czytelna i łatwiejsza do korekty. Aby to zrobić ustaw Interlinię w sekcji Akapit na 1,5. Chyba, że uczelnia ma inne wymagania co do tego.
      
 14.    
 15. Lista kontrolna: Stwórz listę kontrolną, która pomoże Ci śledzić postępy i upewnić się, że żadna ważna część pracy nie została pominięta.
      
 16.    
 17. Sprawdzaj plagiat: Przed złożeniem pracy, sprawdź ją za pomocą narzędzi antyplagiatowych, aby upewnić się, że wszystkie cytowania są poprawnie sformatowane. Unikaj jednak podejrzanych stron, które stworzone są tylko po to, aby wyłudzać od studentów ich prace w celu ich sprzedaży.
      
 18.    
 19. Wersje robocze: Przechowuj różne wersje swojej pracy, aby móc wrócić do wcześniejszych wersji w razie potrzeby. Program Word ma wbudowaną opcję przechowywania wersji roboczych pracy w tym samym pliku co sama praca.
      
 20.    
 21. Przydatne skróty klawiaturowe: Naucz się skrótów klawiaturowych w swoim edytorze tekstu, aby zwiększyć wydajność pracy (np. Ctrl+C do kopiowania, Ctrl+V do wklejania, ctrl+X do wycinania tekstu).
      
 22.    
 23. Podkreślenie kluczowych terminów: Jeżeli w Twojej pracy pojawiają się specjalistyczne słowa to wprowadź do pracy słownik kluczowych terminów na początku pracy lub w przypisach, aby ułatwić czytelnikom zrozumienie specjalistycznego języka.
      
 24.    
 25. Włącz automatyczne sprawdzanie pisowni i gramatyki: Używaj narzędzi do sprawdzania pisowni i gramatyki w edytorze tekstu, aby poprawić jakość językową pracy.
      
 26.    
 27. Spis treści: Gdy skończysz pisanie tekstu, upewnij się, że Twój spis treści jest aktualny i poprawnie odzwierciedla strukturę pracy. Dla pewności kliknij w 'Aktualizuj spis treści'.
      
 28.    
 29. Egzemplarz dla Ciebie: drukując swoje dzieło pamiętaj, aby przygotować jeden egzemplarz oprawionego wydruku pracy dla siebie, na pamiątkę.
 30. <

  Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
  Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

  Przykładowe tematy do pobrania:
  Ilość stron A4
  Czarny PR w kampaniach wyborczych - praca licencjacka (⭐bibliografia ⭐przypisy)
  66 stron(-y)
  Controlling - referat (⭐bibliografia ⭐przypisy)
  13 stron(-y)
  Wzrost gospodarczy - prezentacja (⭐bibliografia)
  44 stron(-y)
  Marketing mix - referat (⭐bibliografia)
  10 stron(-y)
  Szkolenia pracowników - referat (⭐bibliografia ⭐przypisy)
  14 stron(-y)
  Finansowe motywowanie pracowników - prezentacja (⭐bibliografia)
  28 stron(-y)
  Podstawy makroekonomii
  18 stron(-y)

  Najczęściej pobierane pliki (.doc i .pps)

  1. Szkolenia pracowników - referat (14 stron A4)
  2. Finansowe motywowanie pracowników - prezentacja (28 stron A4)
  3. Podstawy makroekonomii (18 stron A4)
  4. Analiza konkurencyjna firmy Hoop S.A. (21 stron A4)

  Podobne tematy w Kompendium

  1. Składniki wynagrodzenia (0.4 stron)
  2. Wynagrodzenia (0.6 stron)
  3. Teoria procesu w motywacji (0.2 stron)
  4. Mentoring (0.1 stron)
  5. Coaching bezpośredni (0.1 stron)
  6. Funkcjonalna struktura organizacyjna (0.2 stron)
  7. Płaca zasadnicza (0.1 stron)
  8. Elementy wynagrodzenia (0.1 stron)
  9. Bezrobocie - podstawowe definicje (0.9 stron)
  10. Job sharing (0.2 stron)

  Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Artykuły i poradniki » 15 rad dla piszących pracę magisterską lub licencjacką

  15 rad dla piszących pracę magisterską lub licencjacką
  Ocena: 9 / 10
  Liczba głosów: 3 głosów

  Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii