Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
konsument na rynku | makrootoczenie | kultura organizacji | źródła finansowania przedsiębiorstwa | socjologia | historia gospodarcza | funkcja regresji | cykl życia produktu |

Formuła minimaksu

W pierwszym etapie dla każdego scenariusza projektu ustalamy, który z wariantów charakteryzuje się najlepszym wskaźnikiem efektywności.

Drugi etap polega na obliczaniu różnicy między wskaźnikiem efektowności tego najlepszego wariantu a wskaźnikami efektowności obliczonymi dla poszczególnych scenariuszy.

W trzecim etapie dla każdego wariantu jest wybierany taki scenariusz, który charakteryzuje się największą różnicą efektywności  ze wszystkich obliczonych różnic.

W końcowym etapie wybieramy wariant mający najmniejszą z wcześniej analizowanych największych różnic. W ten właśnie sposób zostaje wybrany wariant, który w razie faktycznej realizacji niewłaściwego scenariusza spowoduje minimalną stratę w porównaniu z wariantem jaki byłby najkorzystniejszy przy tymże scenariuszu.

Wybór zatem tego wariantu powinien stanowić ostateczną decyzję inwestycyjną.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
Metody oceny ryzyka w inwestowaniu - referat (⭐bibliografia)
26 stron(-y)
Marketing mix - referat (⭐bibliografia)
10 stron(-y)
Promocja jako narzędzie marketingu (⭐bibliografia ⭐przypisy)
10 stron(-y)
Proces tworzenia reklamy (⭐bibliografia ⭐przypisy)
21 stron(-y)
Marketing mix - koncepcje 4P 7P 4C
3 stron(-y)
Marketing miasta
12 stron(-y)
Marketing mix w poszczególnych fazach życia produktu
6 stron(-y)

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Inwestycje » Formuła minimaksu

Formuła minimaksu
Ocena: 8.8 / 10
Liczba głosów: 214 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii