Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
przykładowy biznes plan | cena | historia myśli ekonomicznej | proces rekturacyjny | traktat z Maastricht | analiza pionowa bilansu | zadania ze statystyki | badania operacyjne |

Franchising jako szansa rozwoju przedsiębiorczości

Pewne szanse, jakie stwarza franchising przed uczestnikami systemu, mogą być w naszych warunkach szczególnie atrakcyjne, np. przy trudnościach z pozyskiwaniem kapitału zaleta franchisingu, jaką jest możliwość bez kapitałowego rozwoju rynku, wydaje się bardzo istotna.

Dla franchisobiorców ograniczenie ryzyka związanego z działalnością w systemie franchisingowym w warunkach polskiej sytuacji rynkowej jawi się jako ważna i atrakcyjna cecha. Ponadto w warunkach stosunkowo dużego bezrobocia i konieczności częstej zmiany zawodu, szkolenie dla personelu, które oferują franchisodawcy, również przesądza o szczególnej atrakcyjności ofert franchisingowych.

Formuła franchisingu daje większe szansę powodzenia osobom, które nie zajmowały się dotąd żadną działalnością gospodarczą - przede wszystkim ludziom młodym (takich głównie poszukują franchisodawcy nie tylko w Polsce, ale i na świecie).
Franchising może być pomocny w tworzeniu nowych miejsc pracy i w ten sposób łagodzić bezrobocie. Daje on osobom przystępującym do sieci (franchisobiorcom) dostęp do opracowanego i sprawdzonego know-how i skutecznej koncepcji prowadzenia przedsiębiorstwa, co w ogromnym stopniu ogranicza ryzyko związane z tworzeniem nowego przedsiębiorstwa. Korzystają one z doświadczenia i uznanej marki franchisodawcy.

Poza tym organizator sieci zapewnia stałe szkolenie i pomoc w prowadzeniu działalności marketingowej. 'Transfer sukcesu', który jest istotą umowy franchisingowej, gwarantuje rozpoczynającym działalność gospodarczą stosunkowo szybki zysk. Wobec rosnącej konkurencji, w coraz większej liczbie dziedzin i branż, rozpoczynający działalność w systemie franchisingowym zyskują znaczną przewagę — tym atutem jest fakt, że zorganizowana sieć stanowi znaczną siłę na rynku wobec mniej zorganizowanych i rozproszonych konkurentów.

Przyszli franchisobiorcy muszą jednak pamiętać o tym, że decyzja o zakupie franchise powinna być rozpatrzona bardzo dokładnie. Należy sprawdzić franchisodawcę i szczegółowo przestudiować jego ofertę i warunki umowy. Może się, bowiem zdarzyć, że opłaty franchisingowe są wycenione zbyt wysoko, rynek na oferowane produkt jest zbyt mały i w konsekwencji działalność, franchisingowa zamiast spodziewanych zysków przyniesie franchisobiorcy poważne straty.

Zastosowanie franchisingu przez polskich przedsiębiorców w swojej działalności będzie dobrym sposobem na osiągnięcie sukcesu, jednak musi być rozważone bardzo starannie, decyzja nie może być podejmowana pochopnie. Franchising jest ponadto ze wszech miar korzystny dla gospodarki. Zapewnia szybki wzrost liczb miejsc pracy, a także prywatnych firm.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
Franchising a kanały dystrybucji (⭐bibliografia)
23 stron(-y)
Idea przedsiębiorczości - referat (⭐bibliografia)
7 stron(-y)
Franczyza (franchising) - prezentacja
30 stron(-y)
Ściąga z gospodarki przestrzennej
2 stron(-y)
Franchising i jego wpływ na skuteczność działań wybranych firm (⭐bibliografia ⭐przypisy)
12 stron(-y)
Organizacja wirtualna - praca (⭐bibliografia)
20 stron(-y)
Kierunki rozwoju systemów informacyjnych w marketingu
9 stron(-y)

Franchising jako szansa rozwoju przedsiębiorczości
Ocena: 9 / 10
Liczba głosów: 35 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii