Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
system finansowy państwa | majątek trwały | test | analiza statystyczna | merchandising | wykłady z marketingu międzynarodowego | podejmowanie decyzji | ISO |

GATT

W 1947 r. podpisany został Układ Ogólny w sprawie Taryf i Handlu  (General Agreement on Tariffs and Trade). Jest to wielostronny traktat zawierający kodeks postępowania w światowej wymianie handlowej. Ponadto GATT stanowi międzynarodowe forum, na którym poszczególne kraje mogą rozwiązywać swoje problemy handlowe i negocjować obniżenie barier w handlu.

GATT funkcjonuje na zasadzie spotkań ministrów lub szefów państw objętych porozumieniem. Głównym jego celem jest znoszenie barier taryfowych (pozataryfowych i parataryfowych także, choć w mniejszym stopniu). W preambule wymienione zostały takie kwestie jak: podniesienie stopy życiowej, osiągnięcie pełnego zatrudnienia, pełne wykorzystanie zasobów światowych i wymiany dóbr. Członkowie GATT zamierzają osiągnąć te cele drogą zawierania porozumień zmierzających, na zasadzie wzajemności i wzajemnych korzyści, do istotnego zredukowania taryf celnych i innych utrudnień w wymianie handlowej, jak również do wyeliminowania dyskryminacji w handlu międzynarodowym.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
GATT i WTO
13 stron(-y)
GATT - referat (⭐bibliografia)
6 stron(-y)

Podobne tematy w Kompendium

1. Powstanie GATT (0.7 stron)
2. WTO (0.8 stron)
3. Czynniki determinujące rozwój marketingu (1.2 stron)
4. CEFTA (2.1 stron)

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Integracja Europejska » GATT

GATT
Ocena: 9.1 / 10
Liczba głosów: 162 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii