Wyszukiwarka serwisu
Warto zobaczyć

Motywowanie jako funkcja zarządzania

Motywowanie jako funkcja zarządzania jest funkcją szczególną, bo odnosi się do pożądanych postaw i zachowań pracowników firmy. Motywowanie ukierunkowane jest z jednej strony na rozpoznanie  kwalifikacji zawodowych oraz osobowościowych pracowników, a z drugiej strony na rozpoznanie ich potrzeb, aspiracji i oczekiwań.

Na tej podstawie wypracowuje się taki system oddziaływań na pracowników oraz stwarza takie uwarunkowania organizacyjne, by pracownicy pełniej angażowali się w realizację celów firmy, wykorzystując i doskonaląc swoje możliwości oraz kwalifikacje.

Szczególnie warto podkreślić fakt, że pełniejsze rozpoznanie i wykorzystanie zasobów ludzkich pośrednio przyczynia się do lepszego wykorzystania wszystkich innych zasobów w procesie zarządzania. Należy jednak pamiętać o istotnych utrudnieniach związanych z motywowaniem, a wynikających z ogromnego zróżnicowania kwalifikacji i osobowości pracowników, zmienności ich postaw i potrzeb, a także z ograniczonych możliwości rozpoznawania tych elementów.  

Powyższe informacje to za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów. Są to m.in.: gotowe wykłady, prezentacje, analizy finansowe i biznes plany oraz obszerne referaty z bibliografią i przypisami. Po pobraniu na dysk pliki możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy:
Ilość stron
- Teorie motywacji 15
- Motywacja jako funkcja zarządzania 10
- Podstawy organizacji i zarządzania - wykłady 31
- Promocja jako narzędzie marketingu 10
- Funkcje zarządzania - referat 14
- Teorie motywacji - opracowanie 19
- Zagadnienia na egzamin z ekonomii matematycznej 14

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Zarządzanie » Motywowanie jako funkcja zarządzania

Motywowanie jako funkcja zarządzania
Ocena: 8.8 / 10
Liczba głosów: 11 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

Nowe artykuły: Artykuł 81 dla przyszłych biznesmenów | Artykuł 89 na topie | żyrandole kryształowe