Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
współczynnik zmienności | rynek | marka firmy | wprowadzenie nowego produktu na rynek | majątek przedsiębiorstwa | podstawy mikroekonomii | Kaizen | zasada Pareto |

Prognozowanie popytu zarządzania ludźmi

Analiza statystyczna – wykorzystanie danych zawartych w dokumentach przedsiębiorstwa, wśród których jako zmienne prognostyczne wykorzystujemy te, które istotnie wpłynęły na stan zatrudnienia, czyli zaistniała istotna statystycznie korelacja między tymi zmiennymi a stanem zatrudnienia. Tę korelację ustalamy przy pomocy różnych testów. Siła korelacji – współczynnik korelacji. Zmienne, które stosujemy w analizie stat.: wielkość sprzedaży, wydajność, produktywność jako miara efektywności wykorzystania zasobów, której stopę ujmujemy jako stosunek efektów do nakładów. Możemy wykorzystywać następujące wielkości produktywności:

Wp = wielkość produkcji globalnej / liczba faktycznie przepracowanych godzin
Wp = wielkość dochodu ze sprzedaży / liczba zatrudnionych pracowników
Wp = dochody ze sprzedaży / płace brutto
Wp = dochody ze sprzedaży / liczba faktycznie przepracowanych godzin

• Analiza Markowa – opiera się na wykorzystaniu dotychczasowych trendów dot. rekrutacji, awansów, degradacji, przesunięć czy zwolnień. W dalszej kolejności ustala się związki między tymi trendami a uprzednio wymienionymi zmiennymi przy analizie stat.

• Symulacja o bazie '0' - wiąże się z przyjęciem za punkt wyjścia aktualnego w danym czasie stanu zatrudnienia. Wymaga aktualizowania w roku stanu bazowego i sprawdzania czy pojawiły się wakaty na stanowiskach pracy i na ile; oraz wymaga ustalenia czy trzeba dane wakaty uzupełnić czy też można zlikwidować to stanowisko.

• Prognozowanie podejście z dołu do góry – zbieranie informacji od kierowników o potrzebach kadrowych oraz wiąże się z uwzględnieniem danych stat.

• Analiza odejścia i przyjęcia – zestawianie danych dla kilku lat obrazujących odejścia i przyjęcia pracowników.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
Prognozowanie i symulacje - teoria i zadania
17 stron(-y)
Prognozowanie gospodarcze - praca (⭐bibliografia)
21 stron(-y)
Podstawy zarządzania kadrami
28 stron(-y)
Cena a cykl życia produktu i cenowa elastyczność popytu
7 stron(-y)
Wykłady z mikroekonomii
25 stron(-y)
Modelowanie ekonometryczne oraz wyznaczenie prognozy - spożycie piwa
11 stron(-y)
Zarządzanie kadrami - ściąga
1 stron(-y)

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Zarządzanie zasobami ludzkimi » Prognozowanie popytu zarządzania ludźmi

Prognozowanie popytu zarządzania ludźmi
Ocena: 9.9 / 10
Liczba głosów: 144 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii