Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
organizacja ucząca się | mix marketingowy | motywacja pracowników | karty kredytowe | psychologia społeczna | transformacja gospodarcza w Polsce | badania ankietowe | merkantylizm |

Rynek kapitałowy (strona: 4)

Kwit depozytowy - Jest dokumentem o statusie papieru wartościowego, który łączy prawa własności jednej lub wielu akcji spółki...)
Rodzaje akcji - To: - imienne – mogą być wydawane przed pełnym ich...)
Rodzaje cen akcji - To: - nominalna; - rynkowa; -...)
Zalety obligacji - (w odróżnieniu od pożyczek bankowych): - uniknięcie dużych kosztów i opłat (np. prowizji);...)
Ryzyko lokat - Lokowanie kapitału w papiery może niezależnie od korzyści przynosić stratę kapitału. Ryzyko sprowadza się do:...)
Instrumenty finansowe - To papiery wartościowe, które potwierdzają określone prawa majątkowe tak, że stanowią one samodzielny podmiot obrotu...)
Funkcje rynku kapitałowego - To: - alokacyjna – dotyczy rozmieszczenia zasobów pieniężnych w gosp....)
Główne tendencje na światowym rynku kapitałowym - To: - instytucjonalizacja rynku – wzrost znaczenia uczestników zbiorowych rynku...)
Weksle skarbowe - To państwowe skrypty dłużne. Dokument wystawiany przez dłużnika, określający wysokość długu i służący (na krótki...)
Weksel własny (sola) - To dokument, poprzez który wystawca zobowiązuje się do wypłaty wskazanej osobie (remitentowi) lub na jej...)
Weksel trata - To weksel ciągniony lub trasowany, który wystawiony przez wierzyciela (trasanta), po podpisaniu go przez dłużnika...)
Akcept bankowy - To zgoda banku na przyjęcie weksla. Jest on podstawą do udzielenia kredytu akceptacyjnego. ...)
Transakcje przyszłościowe Futures - Polega na kupnie / sprzedaży waluty A za B w ten sposób, że kurs transakcji...)
Transakcje zwrotnej zamiany walut Swap - To kupno lub sprzedaż waluty A za walutę B z określonym terminem odbioru dostawy i...)
Transakcje terminowe Forward - Kupno lub sprzedaż waluty A za walutę B, przy założeniu, że dostawa walut następuje w...)
Transakcje natychmiastowe SPOT - Polega na ustaleniu kursu kupna – sprzedaży waluty A za walutę B w momencie zawierania...)
Formy emisji obligacji - Wyróżniamy: - Propozycja nabycia skierowana do indywidualnych adresatów (nie więcej...)
Rodzaje emisji papierów wartościowych na rynku kapitałowym - Rodzaje emisji: 1. publiczna: - dopuszczenie do publicznego...)
WARSET - W sierpniu 1998 r. Giełda Papierów Wartościowych podpisała umowę z giełdą francuską (SBF- Paris Bourse)...)
Cechy akcji - To: a) Akcja to instrument dający możliwość partycypacji w zysku...)
Ceny walorów - akcji - Wyróżniamy takie ceny jak: a) nominalna, b) emisyjna...)
Podziały obligacji - Wyróżniamy: 1. ze względu na osobę emitenta: a)...)
Podział papierów wartościowych - Wyróżniamy: a) z punktu widzenia gwarantowanych praw i roszczeń z...)
Papier wartościowy - Papierem wartościowym nazywamy dokument określający pewne prawa majątkowe, których realizacja może nastąpić po przedłożeniu i...)
Cechy giełdy - To: 1) nie ma konieczności składowania towaru giełdowego (na giełdzie)...)
Akcje - To papiery wartościowe emitowane przez spółki w celu zdobycia kapitału. Kupując akcje stajemy się współwłaścicielami...)
Rodzaje cen obligacji - W przypadku obligacji, możemy mówić o cenie nominalnej, emisyjnej, rynkowej oraz rozliczeniowej. ...)
Trend - Linie trendu są liniami, które wyznaczają kierunek bieżącej tendencji. Dla trendów rosnących linię trendu wyznacza...)
Analiza techniczna - Służy do określenia prawdopodobieństwa zmiany kursów na podstawie ich zmiany z przeszłości, przy uwzględnieniu optymalnie...)
Historia polskiego rynku kapitałowego - Pierwsza polska giełda papierów wartościowych otwarta została w Warszawie dnia 12 maja 1817 roku. Sesje...)

Strona 3 z 3
<<<  -  1  2  3  -  >>>

2001-2024 © ABC Ekonomii