Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
płynność | rentowność | zarządzanie logistyką | bankowość | zarządzanie logistyczne | transformacja gospodarcza w Polsce | rachunek zysków i strat | miary klasyczne |

Statystyka (strona: 1)

Wykaz badanej populacji - (operat losowania) - jest to zbiór elementów tej populacji odwzorowany na określonej liście, z...)
Etapy doboru próby - To: 1. określenie populacji badanej, 2. określenie wykazu...)
Badania populacji - Mogą być: • wyczerpujące – obejmujące całą populację badaną; ...)
Eksploracja trendów - Eksploracja trendów to proces analizy danych mający na celu identyfikację i zrozumienie zmian w zachowaniach...)
Drzewo klasyfikacyjne - algorytm RP - Drzewo klasyfikacyjne to algorytm uczenia maszynowego, który służy do budowy modelu predykcyjnego. Algorytm ten działa...)
Hipoteza statystyczna - To każde przyspieszenie dotyczące wielkości parametru rozkładu zmiennej losowej w populacji generalnej lub próbnej, albo...)
Weryfikacja (testowanie) hipotez statystycznych - Stanowi drugi, obok estymacji, podstawowy rodzaj wnioskowania statystycznego. Hipoteza statystyczna...)
Rozkład normalny Gaussa - Uznawany za najważniejszy rozkład w teorii prawdopodobieństwa. Znaczenie rozkładu normalnego...)
Rozkład zmiennej losowej - Niech X jest zmienną losową dyskretną, która może przyjmować wartości x1, x2, ... odpowiednio z...)
Zmienna losowa - Określenie intuicyjno-poglądowe: Wielkość, która w wyniku doświadczenia przyjmuje określoną wartość dopiero po zrealizowaniu...)
Szereg pozycyjny - Pojęcie szereg pozycyjny jest kluczowe w statystyce i analizie danych, szczególnie gdy mamy do czynienia...)
Wnioskowanie statystyczne - Podstawowym zagadnieniem pojawiającym się w badaniu częściowym jest możliwość uogólniania uzyskanych na podstawie próby wyników,...)
Populacja generalna - Badanie statystyczne dotyczy zawsze pewnej liczby zbiorów, której elementami są obiekty materialne lub zjawiska. W...)
Model współczesny zasobów ludzkich Maslowa - Założenia: Praca z natury jest nieprzyjemna. Pracownicy z reguły dają z siebie w procesie pracy...)
Model stosunków współdziałania - behawioralny - Założenia: Pracownik chce być doceniony, cieszyć się uznaniem w oczach przełożonych. Chce być uznany za...)
Metody probabilistyczno-statystyczne - Metody probabilistczno-statystyczne stosowane do oceny ryzyka w inwestowaniu związane są z rachunkiem prawdopodobieństwa, ustalaniem oczekiwanych...)
Indeks dynamiki - Przez indeksy dynamiki rozumiemy mierniki określające stosunek wielkości badanego zjawiska w dwóch okresach. ...)
Równanie linii regresji - Po stwierdzeniu, że między cechami istnieje korelacja liniowa możemy znaleźć równanie linii regresji. ...)
Miary ścisłości związku między cechami - To: - Współczynnik zbieżności Czuprowa stosujemy go wyłącznie do tablicy...)
Miary zmienności - Dzielą się na: 1. Klasyczne: - Odchylenie przeciętne...)
Etapy badania statystyczneg - To: 1. Projektowanie – sprecyzować cel badania, określić zbiorowość statystyczną...)
Cecha statystyczna - Własność jednostek statystycznych podlegające badaniom. Jednocześnie cecha statystyczna jest kryterium podziału całej zbiorowości statystycznej, czyli...)
Populacja statystyczna - (zbiorowość statystyczna) – zbiór osób, przedmiotów, zjawisk podobnych do siebie, ale nie identycznych, poddanych badaniom...)
Badanie statystyczne - To ogół prac mających na celu: - Poznanie struktury badanej...)
Współczynnik ufności - Współczynnik ufności to kluczowe pojęcie w statystyce, szczególnie w kontekście estymacji przedziałowej. ...)
Zbieżność do rozkładu normalnego - Jeśli liczba jednostek obserwacji dąży do nieskończoności (w praktyce oznacza to zazwyczaj  ), to...)
Rozkład estymatora w próbie - Rozkład prawdopodobieństwa wskazujący na wszystkie możliwe wielkości, jakie może przyjąć dana statystyka (np. średnia arytmetyczna...)
Losowanie niezależne - (ze zwrotem) to proces wybory jednostek do próby, w którym każdorazowo elementy zbiorowości generalnej mają...)
Estymacja przedziałowa - Polega na skonstruowaniu pewnego przedziału liczbowego, zwanego przedziałem ufności (Neymana), który z określonym prawdopodobieństwem pokryje...)
Estymacja punktowa - Polega na podaniu wielkości szacowanego parametru, która jest równa wartości estymatora. Ponieważ z reguły wielkości...)

Strona 1 z 2
<<<  -  1  2  -  >>>