Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
analiza space | funkcje pieniądza | zarządzanie zapasami | TQM | selekcja pracowników | doskonalenie pracowników | teoria zachowań konsumenta | system walutowy |

Teoria wzmocnienia Skinnera

Spojrzenie oparte na koncepcji wzmocnienia wyjaśnia rolę nagród w wywoływaniu zmiany zachowań lub w utrzymywaniu przez pewien czas zachowań nie zmienionych. Konkretnie, teoria wzmocnienia głosi, że zachowanie pociągające za sobą karę ma mniejsze szanse powtórzenia się.

Takie podejście do wyjaśnienia zachowania zostało początkowo wypróbowane na zwierzętach, później jednak prace  Skinnera i innych wykazały, że znajduje ono zastosowanie również do zachowania ludzkiego.

Koncepcja wzmocnienia, to podejście do motywacji, zgodnie z którym zachowanie wywołujące nagrody będzie prawdopodobnie powtarzane, a prawdopodobieństwo powtórzenia się zachowań pociągających za sobą karę jest mniejsze.
Menedżerowie mogą w układzie organizacyjnym korzystać z czterech podstawowych rodzajów wzmocnienia: wzmocnienia pozytywnego, unikania, karania i eliminacji.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
Podejście do motywowania oparte na koncepcji wzmocnienia (⭐bibliografia)
5 stron(-y)
Teorie motywacji - opracowanie
19 stron(-y)
Teorie motywacji
15 stron(-y)
Motywacja do pracy
11 stron(-y)
Program skutecznego motywowania
26 stron(-y)
Zarządzanie zasobami ludzkimi - praca (⭐bibliografia ⭐przypisy)
26 stron(-y)
Definicje z psychologii
14 stron(-y)

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Zarządzanie zasobami ludzkimi » Teoria wzmocnienia Skinnera

Teoria wzmocnienia Skinnera
Ocena: 9.7 / 10
Liczba głosów: 133 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii