Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
zadania z mikroekonomii | wykłady z międzynarodowych stosunków gospodarczych | finansowanie przedsiębiorstwa | wizja | metody selekcji | zarządzanie przez wyjątki | podstawy logistyki | użyteczność |

Zarządzanie (strona: 13)

Organizowanie - Organizowanie polega na decydowaniu o tym, jak najlepiej zgrupować działania i zasoby organizacji. ...)
Umiejętności menedżerskie - Umiejętności menedżerskie to zbiór umiejętności, które pozwalają na efektywne zarządzanie ludźmi i zasobami organizacji w...)
Role menedżerskie - To m.in.: - role interpersonalne – role kierownicze reprezentanta, przywódcy...)
Rodzaje menadżerów - Rodzaje menadżerów – wg szczebla zarządzania: Menadżerowie pierwszej linii –...)
Funkcje procesu zarządzania - Obejmuje 4 funkcje: – planowanie - wytyczanie celów organizacji, potrzebnych...)
Organizacja i jej zasoby - Organizacja to grupa ludzi, którzy współpracują ze sobą w sposób uporządkowany i skoordynowany aby osiągnąć...)
Weber i biurokratyczny model organizacji - Weber uważał, że biurokracja jest modelem struktury organizacyjnej, że biurokratyczna forma organizacji jest logiczna, racjonalna...)
14 zasad zarządzania Fayola - Fayol określił 14 zasad zarządzania: - Podział pracy -...)
Fayol i teza Fayola - FAYOL – patrzył na organizację pracy – 'od góry' od strony kadry kierowniczej, Jako pierwszy...)
Kim był Frederick Winslow Taylor i jaka jest istota tayloryzmu? - Frederick Winslow Taylor był amerykańskim inżynierem i twórcą tzw. tayloryzmu czyli podejścia do zarządzania opartego...)
Podejście sytuacyjne w zarządzaniu - Podejście sytuacyjne w zarządzaniu jest podejściem, które podkreśla unikalność każdej organizacji oraz złożoność różnych sytuacji,...)
Systemowe podejście do organizacji - System jest wzajemnie powiązanym zespołem elementów funkcjonujących jako całość. Patrząc na organizację jako system możemy...)
Ilościowe podejście do zarządzania - Koncentruje się na podejmowaniu decyzji efektywności ekonomicznej, modelach matematycznych oraz wykorzystaniu komputerów. ...)
Behawioralne podejście do zarządzania - Rozwijane było przez wielu autorów i przedstawicieli różnych kierunków teoretycznych. Jednym z tych kierunków była...)
Klasyczne podejście do zarządzania - Podejście klasyczne – składa się  z dwóch wyodrębnionych gałęzi: naukowego i...)
Szkoła behawioralna - HOMO SOCIUS - Twórcą tej szkoły był  E.Mayo – przeprowadzał on eksperymenty ...)
Wady grupowego podejmowania decyzji - To np.: 1) proces trwa dłużej, a więc jest...)
Korzyści grupowego podejmowania decyzji - To m.in.: 1) jest więcej informacji i więcej wiedzy; ...)
Potrzeba osiągnięć - Wyraża się najczęściej we współzawodnictwie ze standardem doskonałości (np. najlepsze możliwe wykonanie pracy) lub współzawodnictwie...)
Potrzeby przynależności - Dominacja tej potrzeby powoduje dużą gotowość kierownika do uczestniczenia w działaniach społecznych wymagających styczności interpersonalnych,...)
Potrzeba władzy - Dobry kierownik zdaniem Mc Clellanda, to taki, który kieruje się potrzebą władzy, jednak nie potrzebą...)
Potrzeba - Potrzeba jest podstawowym warunkiem powstania motywacji i zadania. Trzy z nich zasługuje na szczególną uwagę:...)
Rodzaje przywództwa - Wyróżniamy: 1. strategiczne - polega na umiejętności radzenia sobie sytuacjach...)
Definicja zarządzania - Zarządzanie (ang. management) jest to proces doprowadzenia do wykonania określonych rzeczy sprawnie i skutecznie wspólnie...)
Funkcje konfliktu w organizacji - Jeżeli w skutkach konfliktu przeważają korzyści, to konflikt można nazwać twórczym, jeśli zaś przeważają straty,...)
Styl bezosobowy (biurokratyczny) - Styl bezosobowy nazywany także stylem biurokratycznym jest jednym z stylów kierowania, który charakteryzuje się formalnym...)
Styl impulsywny - Jest pejoratywną odmianą stylu osobistego. Kierownik jest entuzjastą, człowiekiem o emocjonalnej impulsywnej naturze. Jest niezwykle...)
Styl osobisty - Styl osobisty to jeden ze stylów przywództwa, który cechuje egocentryzm, który autorytatywnie podejmuje decyzje w...)
Style kierowania wg sposobu podejmowania decyzji kierowniczych - Schemat R. Tannenbauma i W.H. Schmita (1973) wyróżnia siedem stylów kierowania w zależności od sposobu...)
Styl partycypacyjny - W stylu partycypacyjnym dyrektor przedstawia problem i prosi o jego rozwiązanie. ...)

Strona 13 z 17
<<<  -  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  -  >>>

2001-2024 © ABC Ekonomii