Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
pięć sił Portera | Bretton Woods | historia gospodarcza Polski | etapy analizy strategicznej | kapitał pracujący | cena równowagi | controlling w przedsiębiorstwie | PKB |

Zarządzanie zasobami ludzkimi (strona: 7)

Źródła rekrutacji - Na zewnętrznym rynku pracy są to: a) ogłoszenia: media, anonse, gazeta (lokalna ,...)
Metoda selekcji w doborze kadr - Jest stosowana w warunkach rynku pracy pracodawcy. Obfitość pracowników...)
Metoda klasyfikacji w doborze kadr - Stosowana przy deficycie pracowników na rynku. Pracodawca zatrudnia osoby, które w największym stopniu spełnią oczekiwania...)
Dobóe kadr - To świadome łączenie ludzi o określonych cechach z pracami określonego rodzaju. ...)
Telepraca - Oparta na komputerach i telekomunikacji; wykonywana jest na odległość, obejmuje różne formy zajęć. ...)
Job sharing - Polega na tym, że dwóch lub więcej pracowników dzieli pracę pomiędzy siebie w sposób dobrowolny,...)
Planowanie strategiczne personelu - W planach tych określa się jacy ludzie będą potrzebni firmie w przyszłości i co należy...)
Koszty pracy - To koszty związane z ukształtowaniem zasobów ludzkich są ważnym elementem kosztów pracy. ...)
Planowanie zasobów ludzkich - Planowanie jest procesem ukierunkowującym techniczną, administracyjną i finansową działalność ludzi na osiąganie celów organizacji. Gdy...)
Skuteczna polityka personalna według R. Pascala - etapy modelu - To: 1. Analiza potrzeb personalnych – polega na dokładnym określeniu...)
Dokumentacja personalna - To inaczej teczki akt osobowych każdego pracownika. Taka teczka ma ścisły układ ramowy i składa...)
Zasady polityki personalnej - W obecnych czasach, konkurencja między firmami nie tylko polega na dostarczaniu coraz lepszych produktów i...)
Funkcje zarządzania kadrami - To: 1. W węższym ujęciu: - planowanie...)
Rozwój zarządzania kadrami - etapy rozwoju - Do niedawna poszukiwano dobrych wykonawców a obecnie profesjonalistów o szczególnych cechach osobowości i charakteru, kreatywnych,...)
Cechy polityki personalnej - To: - Pozyskanie odpowiednich pracowników. - Utrzymanie ich...)
Wynagrodzenia - Podstawowym świadczeniem pracodawcy na rzecz pracownika jest wynagrodzenie za pracę, które pracodawca obowiązany jest okresowo...)
Teoria wartości - Według tej teorii punktem wyjścia motywowania do pracy jest poznanie hierarchii wartości pracowników. Nie mówi...)
Teoria treści - Podstawą teorii treści są różne koncepcje ludzkich potrzeb, stąd też zwane są często teoriami motywacji...)
Motywacja pracowników - Motywacja jest pojęciem o wielu różnych znaczeniach, a jej problematyką zajmuje się wiele nauk, szczególnie...)
Międzynarodowy rozwój pracowników - To umożliwianie pracownikom lokalnym, z kraju macierzystego  i z krajów trzecich uzyskiwania większej efektywności...)
7K - Torrington uważa, że międzynarodowe zarządzanie personelem najlepiej zdefiniować przez odniesienie do kwestii, nazywanych 7K: ...)
Międzynarodowe zarządzanie zasobami ludzkimi - To działalność o charakterze regulacyjnym, ukierunkowana na efektywne pozyskiwanie i wykorzystanie kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwie...)
Motywacja w psychologii humanistycznej - Teoria motywacji Maslowa to jedna z najbardziej znanych koncepcji w psychologii humanistycznej. Abraham H. Maslow...)
Teoria hierarchii potrzeb - Maslow podkreślał, że wrodzone skłonności człowieka są dobre lub neutralne, a nie złe, toteż korzystne...)
Abraham Harold Maslow - Abraham Harold Maslow to człowiek, który zmienił sposób, w jaki postrzegamy ludzkie potrzeby i motywacje....)
Piramida potrzeb Maslowa - Na podstawie badań autor słynnej hierarchii potrzeb A. Maslow dowodzi, że ludzie posiadają o wiele...)
Motywacja do pracy - Motywacja pracy odnosi się do konkretnych zachowań w środowisku organizacyjnym. Motywacja pracy oznacza chęć, dążenie...)
Hierarchia potrzeb Maslowa - Maslow wyróżnił pięć głównych klas potrzeb: 1) potrzeby fizjologiczne, ...)
Motywacja pozytywna - Opiera się na założeniu, że jeśli coś osiągniemy a wówczas zrealizujemy swoje pragnienia np.: awansowanie,...)
Motywacja negatywna - Motywacja negatywna oparta jest na obawie (lęku), która pobudza do pracy przez tworzenie poczucia zagrożenia....)

Strona 7 z 10
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  >>>

2001-2024 © ABC Ekonomii