Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
teoria XiY | rentowność sprzedaży | model 7S | produkty bankowe | teoria użyteczności | ERP II | oligopol | PKB |

Bankowość (strona: 8)

Innowacje produktowe we współczesnej bankowości - Nowoczesne produkty bankowe to m.in: - karty płatnicze i usługi...)
Rozpiętość odsetkowa - Rozpiętość odsetkowa to pojęcie z dziedziny finansów, które odnosi się do różnicy między oprocentowaniem zaciąganego...)
Zabezpieczenia rzeczowe kredytów - Wyróżnia się: 1) zastaw ogólny, 2) bankowy zastaw rejestrowy, ...)
Zabezpieczenia osobiste kredytów - Wyróżnia się: 1) weksel własny in blanco, 2)...)
Zabezpieczenie kredytu - Zabezpieczeniem kredytowym jest wszystko, co zapewnia bankowi odzyskanie zaangażowanej w ramach określonej umowy kredytowej sumy...)
Ryzyko kredytowe - To ryzyko nieodzyskania przez bank części lub całości kapitału i odsetek od udzielonej pożyczki. Bank...)
Kredyt dewizowy - Kredyt dewizowy jest denominowany (wyrażany) w określonej walucie np. dolarach, euro i kilkunastu innych walutach....)
Rodzaje hipotek - Banki mogą żądać ustanowienia hipoteki: – zwykłej - zastosowanej...)
Kredyty hipoteczne - Kredyt hipoteczny to kredyt udzielany zwykle na cele inwestycyjne, średnio- lub długoterminowy, a jego charakterystyczną...)
Kredyty lombardowe - Jest to kredyt udzielany pod zastaw papierów wartościowych, towarów i przedmiotów wartościowych. Cechą charakterystyczną jest...)
Kredyt akceptacyjny - Jest to umowa na mocy której, bank zobowiązuje się do akceptowania ciągnionych na niego weksli...)
Kredyt dyskontowy - Kredyty te polegają na dyskontowaniu weksli, tzn. na wykupie weksli przez bank przed terminem płatności,...)
Kredyt gotówkowy - Kredyt, który można przeznaczać na dowolny cel, np. zakup mebli, na remont mieszkania itp. Ma...)
Kredyt inwestycyjny - To Kredyt krótko, średnio lub długoterminowy nieodnawialny, udzielany na przedsięwzięcia zmierzające do odtworzenia, modernizacji i...)
Kredyt płatniczy - (zwany też kasowym, przejściowym) udzielany jest   w związku z przejściowym brakiem środków na...)
Kredyt otwarty - Udzielany jest na podstawie umowy zawieranej na okres od kilku miesięcy do jednego roku. Upoważnia...)
Kredyty obrotowe - To kredyty przeznaczone na bieżące potrzeby związane z prowadzona działalnością gospodarczą np. zakup towarów czy...)
Kryteria klasyfikacji kredytów - To: - przedmiot kredytu, - okresu kredytowania, - podmiot...)
Działalność kredytowa banku - Jest dla banków  podstawowym źródłem dochodu  i  finansowo najkorzystniejszą formą zarobkowania, lecz...)
Umowa kredytu - Poprzez umowę kredytową bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas określony w umowie...)
Ryzyko bankowe - Dzieli się na: - ryzyko płynności - ryzyko kredytowe ...)
Rozwój systemu bankowego w Polsce - W gospodarce centralnie planowanej pieniądz służył do rejestrowania zdarzeń gospodarczych. Nie istniał rynek pieniężny a...)
Historia pieniądza i kredytu - Historia kredytu powiązana jest z historią pieniądza, gdyż najefektywniejszy sposób udzielania kredytu występuje w gospodarce...)
Operacje na rynku międzybankowym - Lokaty: - Overnight (O/N) - termin jednodniowy. Bank pożyczający otrzymuje...)
REPO - (ang. repurchase agreement), czyli operacje warunkowego zakupu, polegają na warunkowym zakupie przez bank centralny (NBP)...)
Certyfikaty depozytowe - Są to instrumenty kredytowe wystawiane przez bank, określające wysokość, termin zapadalności i stopę procentową. Certyfikaty...)
Rezerwa obowiązkowa - Jest instrumentem polityki pieniężnej pozwalającym na: - sterowanie płynnością przez...)
Bony kasowe - Są papierami wartościowymi emitowanymi przez banki. Są one denominowane w okrągłych kwotach z terminem wykupienia...)
Obligacje - Zawierają zobowiązanie emitującego ją banku do wypłacenia w określonym terminie nominalnej kwoty obligacji oraz odsetek...)
Depozyty oszczędnościowe - ta kategoria depozytów przypomina nieco kategorię depozytów terminowych i oznacza, że są to środki zgromadzone...)

Strona 8 z 10
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  >>>

2001-2024 © ABC Ekonomii