Top strony
Wyszukiwarka serwisu
metody amortyzacji | analiza ryzyka | krzywa Laffera | prawa Gossena | zarządzanie produkcją | metody portfelowe | analiza branży | elastyczność cenowa popytu | system motywacyjny | wzrost gospodarczy | europejski system walutowy | historia myśli ekonomicznej |

Leksykon biznesu i ekonomii (strona: 1)

Influencer marketing - definicja, wybór Influencera, rynkowe przykłady współprac - Dziś na tapetę weźmiemy temat, który może nie każdemu jeszcze rzucił się na uszy, a...)
Rodzaje sponsoringu - Sponsoring to forma marketingu, w której firma, organizacja lub jednostka wspiera finansowo lub w inny...)
Transakcje z użyciem kart - strony i przebieg rozliczeń transakcji - Głównymi uczestnikami operacji rozliczeniowej przy użyciu karty płatniczej są: •...)
Czy wielkość ma znaczenie? I co zrobić aby powiększyć X? - Oto odwieczne pytanie, które zadają sobie nie tylko mężczyźni... Jeśli po tym krótkim...)
Brzytwa Ockhama - definicja i przykłady - Brzytwa Ockhama to taka myślowa zasada, która mówi nam, że proste wyjaśnienia są zazwyczaj lepsze...)
Kiedy zaczyna się Stalking - czym jest, jakie są jego przejawy oraz formy - Dziś poruszymy bardzo ważny temat, który dotyczy relacji między ludźmi i zachowań, które niestety mogą...)
Marka Ballantines - historia brandu oraz obecność w popkulturze - Dziś chciałbym podzielić się z Wami fascynującą historią jednej z najbardziej renomowanych marek whisky na...)
Marka Jack Daniels - historia brandu oraz obecność w popkulturze - Dziś chciałbym podzielić się z Wami historią jednej z najbardziej ikonicznych marek na świecie -...)
Efekt Pigmaliona - Efekt Pigmaliona znany również jako samo-spełniająca się przepowiednia, opisany przez socjologa Roberta Mertona, odnosi się...)
Efekt Golema - Efekt Golema (z ang. Golem effect) to termin używany w psychologii społecznej, który opisuje sytuację,...)
Jak zdobyć wartościowe linki do własnej strony internetowej lub sklepu? - Linkbuilding to bardzo ważny aspekt ogólnej strategii SEO. Dbając o autorytet własnej domeny skupić się...)
Co jest obecnie najważniejsze w SEO? - Obecnie w SEO istnieje wiele ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę dbając o pozycję...)
Etapy lejka sprzedażowego AIDA w 3 etapach i 9 krokach - Zacznijmy od prostej, obrazowej definicji lejka sprzedażowego. Lejek sprzedażowy to sposób myślenia o procesie sprzedaży....)
Lejek sprzedażowy - definicja, etapy, narzędzia, strategie - Lejek sprzedażowy (lejek marketingowy lub lejek zakupowy) to model przedstawiający proces sprzedaży, w którym potencjalni...)
Gaslighting - nie daj się psychologicznej manipulacji - Gaslighting to manipulacja psychologiczna, w której osoba lub grupa osób próbuje wpłynąć na percepcję innej...)
Groupthink (myślenie grupowe) - Groupthink (myślenie grupowe) to zjawisko psychologiczne, które zachodzi w sytuacji, gdy członkowie grupy dążą do...)
Techniki debiasing - zapobieganie błędom poznawczym - Techniki debiasing to metody (strategie) mające na celu zmniejszenie wpływu błędów poznawczych na procesy myślenia...)
Elastyczność popytu - definicja, wzór i zadanie z rozwiązaniem - Elastyczność popytu to miara wrażliwości ilości popytu na dobra lub usługi na zmiany w cenach...)
4 style zarządzania Blancharda - Teoria Przywództwa Sytuacyjnego - Ken Blanchard wspólnie z Paulem Herseyem, opracował model zarządzania znanego jako Situational Leadership® Theory (Teoria...)
Kierowanie a zarządzanie - czy są to synonimy? - Kierowanie i zarządzanie są często stosowane zamiennie, ale mają nieco odmienne znaczenie i zakres. ...)
Rodzaje zarządzania - Zarządzanie to proces koordynacji działań ludzi i zasobów w celu osiągnięcia określonych celów. ...)
Co to jest upadłość konsumencka i jak funkcjonuje ona w Polsce? - Upadłość konsumencka to proces prawny, który umożliwia osobie fizycznej, która ma trudności w spłacie swoich...)
Współczynnik wypłacalności banku - definicja, wzór i zadanie z rozwiązaniem - Współczynnik wypłacalności banku to wskaźnik finansowy, który służy do oceny zdolności banku do spłaty swoich...)
Współczynnik wypłacalności - definicja, wzór oraz zadanie z rozwiązaniem - Współczynnik wypłacalności to wskaźnik finansowy, który określa zdolność przedsiębiorstwa do spłaty swoich zobowiązań krótkoterminowych wraz...)
Teoria struktury intelektu Guilforda - myślenie dywergencyjne i konwergencyjne - W. J. J. Guilford był amerykańskim psychologiem, który zasłynął ze swojego wkładu w badania nad...)
Myślenie metaforyczne i dywergencyjne wg Guilforda - W. J. J. (Joy Paul) Guilford był amerykańskim psychologiem, który w znacznym stopniu przyczynił się...)
Złota reguła finansowa w zarządzaniu finansami osobistymi - Złota reguła finansowa jest prostą, ale ważną zasadą dotyczącą zarządzania osobistymi finansami. Mówi, że należy...)
Efekt underdog - Efekt underdog odnosi się do zjawiska psychologicznego, w którym ludzie mają tendencję do kibicowania i...)
Efekt bandwagon (Bandwagon effect) - Efekt bandwagon (z ang. Bandwagon effect) to zjawisko psychologiczne i społeczne, w którym ludzie mają...)
Model PESTEL - czym jest i jakie grupy czynników analizuje? - Model PESTEL to narzędzie analityczne, które służy do analizy otoczenia przedsiębiorstwa czyli czynników zewnętrznych mogących...)

Strona 1 z 147
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  >>>