Top strony
Wyszukiwarka serwisu
wykłady z ekonometrii | pareto | wskaźniki du Ponta | strategia konkurencji Portera | podstawy zarządzania zasobami ludzkimi | 4P | szkolenia | ocena projektów inwestycyjnych | doskonalenie kadr | ściąga z marketingu międzynarodowego | analiza wskaźnikowa | marketing bezpośredni |

Estymacja przedziałowa - zadania i teoria

Skład opracowania: podstawowe definicje i wzory, parametr zbiorowości generalnej, estymacja i estymatory, nieobciążoność, zgodność, estymacja punktowa i przedziałowa, losowanie niezależne, rozkład estymatora w próbie, błąd standardowy, zbieżność do rozkładu normalnego, wartość oczekiwana średniej arytmetycznej z próby, błąd standardowy średniej arytmetycznej z próby, wartość oczekiwana wskaźnika struktury z próby, błąd standardowy wskaźnika struktury z próby, współczynnik ufności, przedział ufności Neymana, zbieżność rozkładu średniej z próby do rozkładu normalneg, normalność rozkładu średniej, zbieżność do rozkładu t-Studenta, sposób budowy przedziałów (schemat oraz przykładowe zadanie), estymator wskaźnika struktury, błąd standardowy estymatora, przedział ufności dla nieznanego wskaźnika struktury zbiorowości generalnej, przykładowe zadanie, minimalna liczebność próby w przypadku szacowania wskaźnika struktury (wraz z przykładowym zadaniem). (10 stron)


Podobne opracowania: #wykłady ze statystyki #zadania ze statystyki #estymacja przedziałowa


Twój kod dostępu:
Twój adres e-mail:*
Akceptuję regulamin strony

Zobacz jak aktywować dostęp do plików... (kliknij)


W ciągu kilku minut aktywujesz swój pełny dostęp do wszystkich plików z opracowaniami (referaty, wykłady, ściągi, prezentacje, biznes plany, analizy...), które dostępne są na stronie, a także do tych, które pojawią się w przyszłości. Swój kod możesz zdobyć w zamian za przesłanie własnych opracowań/referatów z ekonomii, możesz go też zamówić przelewem.

  Wymiana Dostęp 7 dni Dostęp 6 miesięcy
Ilość plików które można pobrać ze strony po wpisaniu kodu 1-30 50 250
Jak zamówić → E-mail (wymiana) Szybki przelew Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kod 1-24 godzin W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut. W przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod 7 dni 7 dni 6 miesięcy
Koszt 0 zł
(Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Wymiana

Ilość plików które można pobrać1-30
Jak zamówić →E-mail (wymiana)
Jak długo poczekasz na kod1-12 godzin
Jak długo ważny jest kod1-12 miesięcy
Koszt0 zł (Wysyłasz do nas swoje własne opracowania w zamian za kod dostępu).

Dostęp na 7 dni

Ilość plików które można pobrać50
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod7 dni
Koszt

Dostęp na 6 miesięcy

Ilość plików które można pobrać250
Jak zamówić →Szybki przelew
Jak długo poczekasz na kodW przypadku szybkiego przelewu online oraz BLIK najczęściej jest to kilka minut.
Jak długo ważny jest kod6 miesiecy
Koszt

Kod daje dostęp do dowolnie wybranych przez Ciebie plików z działu Pomoce dla studentów - ze wszystkich dostępnych kategorii, których spis widać w menu po lewej stronie.

Nie musisz ściągać wszystkich plików tego samego dnia. Kod jest ważny od 7 dni do 6 miesięcy. Daje Ci on również dostęp do prac, które w przyszłości pojawią się na stronie.

Więcej informacji o ściąganiu plików znajdziesz w Pomocy


Plik pt. Estymacja przedziałowa - zadania i teoria należy do kategorii:
Pomoce dla studentów » Statystyka

Przejrzyj też pozostałe prace z tego działu tematycznego. Z pewnością znajdziesz tam więcej interesujących prac.

Osoby, które ściągnęły plik Estymacja przedziałowa pobrały na dysk również:
Ściąga ze statystyki (Liczba stron: 2)
Statystyka matematyczna (Liczba stron: 20)
Prognozowanie i symulacje - teoria i zadania (Liczba stron: 17)
Przykładowy model ekonometryczny - przyrost naturalny (Liczba stron: 11)


Krótko, ale na temat - czyli tematy z naszego Kompendium Ekonomii i Biznesu:
Estymacja przedziałowa - Polega na skonstruowaniu pewnego przedziału liczbowego, zwanego przedziałem ufności (Neymana), który z określonym prawdopodobieństwem pokryje estymarowy parametr.
Estymacja przedziałowa parametrów - Metoda estymacji przedziałowej to dokonanie szacunku parametru, w postaci takiego przedziału (zwanego przedziałem ufności), który z dużym prawdopodobieństwem obejmuje prawdziwą wartość parametru.
Prognoza przedziałowa w statystyce - Jest przedziałem liczbowym, w którym z zadanym prawdopodobieństwem zawiera się nieznana wartość zmiennej objaśnianej Y w okresie t.
Prognoza przedziałowa - Polega na wyznaczeniu przedziału liczbowego o takiej własności, że można mu przypisać rozsądnie bliskie jedności prawdopodobieństwo, że rzeczywista wartość zmiennej prognozowanej znajdzie się w tym...
Estymacja punktowa - Polega na podaniu wielkości szacowanego parametru, która jest równa wartości estymatora. Ponieważ z reguły wielkości estymatora różnią się od wartości parametru populacji generalnej, podaje się...