Wyszukiwarka serwisu
Warto zobaczyć

Strategia PULL

Strategia ta polega na tym, że przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe starają się 'ciągnąć' produkty przez kanały marketingowe. Polega to na tym, że przedsiębiorstwa promują swoje towary i promocję tę kierują bezpośrednio do finalnych nabywców, klientów, konsumentów. Konsumenci finalni pod wpływem promocji zgłaszają się do przedsiębiorstw handlu detalicznego i pragną nabyć reklamowany towar.

W związku z tym detaliści i właściciele placówek gastronomicznych natychmiast zamawiają promowane towary u hurtowników. Hurtownicy pod wpływem żądań detalistów, natychmiast zamawiają towary u producentów lub importerów, po to by zaopatrzyć handel detaliczny w promowane produkty.

W praktyce codziennej hurtownicy i detaliści pod wpływem doświadczenia i wiedzy handlowej, w trakcie trwania kampanii reklamowej już zaopatrują się  w reklamowane produkty, nie czekając aż przyjdą klienci i zażądają tego produktu. Handlowcy starają się bowiem posiadać promowany towar, by nie zrażać swoich klientów brakami towarowymi. Strategię dystrybucji PULL stosuje się przede wszystkim do produktów powszechnego, codziennego użytku, a więc do produktów wygodnego zakupu.

Powyższe informacje to za mało? Przeczytaj więc gotowe opracowania, prezentacje, wykłady oraz obszerne referaty z bibliografią i przypisami. Po pobraniu na dysk pliki możesz dowolnie edytować i drukować.

Oto przykłady:
Ilość stron
- Strategie marketingowe - referat 25
- Marketing w działalności przedsiębiorstwa handlowego i usługowego 20
- Promocja - referat 14
- Promocja jako element marketingu 30
- Projekt strategii marketingowej firmy 13
- Wykłady z marketingu - opracowanie 22
- Studium przypadku IBM 5

Jesteś tutaj: ABC Ekonomii » Marketing » Strategia PULLDefinicja: Strategia PULL
Ocena: 8.2/10
Liczba głosów: 84

Zaloguj się, aby zagłosować