Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
dobra komplementarne | nisza rynkowa | operacje bankowe | metoda delficka | macierz Ansoffa | działalność kredytowa | prawo Engla | atrybuty produktu |

David Hume

Praktykujący ekonomista, prowadził własne przedsiębiorstwo. Zajmował się pieniądzem, popierał pieniądz papierowy. Miał bardzo pozytywne podejście do inflacji, uważał, że jest to zjawisko pozytywne dla gospodarki pod warunkiem, że jest ona niewielka.

Wprowadził on pojęcie pełzającej inflacji, która oznacza powolny wzrost cen powodujący, że producenci mają większy zysk, który mogą inwestować, a to prowadzi do szybszego i większego wzrostu. Jednak w późniejszym okresie nawet dostawcy surowców podnoszą ceny i wszystko się wyrównuje, ale ponieważ inflacja ta jest procesem stałym, to producenci znowu lekko podnoszą ceny.

Hume był liberałem, ale widział konieczność pewnej roli państwa – rola ta powinna być wg niego ograniczona do bezpieczeństwa, a w gospodarce do ceł i podatków, czyli sfery finansowej. Państwo wg niego powinno pilnować ile pieniądza jest na rynku.

Powyższe informacje to dla Ciebie za mało? Pobierz na dysk obszerne i szczegółowe opracowania przygotowane przez studentów w trakcie studiów, doktorantów, wykładowców, przedsiębiorców. Są to m.in.: gotowe prezentacje, referaty z bibliografią, ściągi i wykłady, analizy finansowe, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania.
Pliki po pobraniu na dysk możesz dowolnie edytować i drukować.

Przykładowe tematy do pobrania:
Ilość stron A4
Historia myśli ekonomicznej - opracowanie
25 stron(-y)
Merkantylizm w organizacji i zarządzaniu (⭐bibliografia)
22 stron(-y)
Program skutecznego motywowania
26 stron(-y)
Teorie motywacji - opracowanie
19 stron(-y)
Zgadnienia na egzamin z historii myśli ekonomicznej
29 stron(-y)

Najczęściej pobierane pliki (.doc i .pps)

1. Zgadnienia na egzamin z historii myśli ekonomicznej (29 stron A4)

Jesteś tutaj: Kompendium ekonomii » Historia myśli ekonomicznej » David Hume

David Hume
Ocena: 10 / 10
Liczba głosów: 113 głosów

Zaloguj się, aby zagłosować

2001-2024 © ABC Ekonomii