Top strony
Wyszukiwarka serwisu
Mapa tagów
traktat z Maastricht | zapasy w przedsiębiorstwie | struktura organizacyjna firmy | Bank Światowy | rynek kapitałowy | efektywna obsługa konsumenta | analiza konkurencyjności | prace magisterskie z analizy finansowej |

Bankowość (strona: 1)

Bancassurance - definicja i korzyści - Bancassurance to strategia biznesowa, w której usługi ubezpieczeniowe są sprzedawane lub dystrybuowane przez instytucje finansowe,...)
Transakcje z użyciem kart - strony i przebieg rozliczeń transakcji - Głównymi uczestnikami operacji rozliczeniowej przy użyciu karty płatniczej są: •...)
Marża odsetkowa - Marża odsetkowa to różnica między stopą procentową, jaką bank pobiera od swojego klienta za udzielony...)
Czym jest bank - definicja banku i czynności dla niego zastrzeżone - Bank można zdefiniować jako przedsiębiorstwo zajmujące się gromadzeniem pieniędzy, inwestowaniem ich, udzielaniem kredytów, wydawaniu instrumentów...)
Podział (rodzaje) kart płatniczych - Karta płatnicza występuje w tylu różnych rodzajach, iż dokonywanie jakichkolwiek podziałów ma znaczenie w dużej...)
Budowa i zabezpieczenia kart płatniczych - W miarę ekspansji karty płatnicze poddane zostały standaryzacji, nie tylko pod względem wielkości (wymiary 85.7...)
Karta płatnicza - definicja i rys historyczny - Karta płatnicza (karta bankowa, bankomatowa, płaska) jest instrumentem finansowym, który umożliwia jego posiadaczowi składanie zleceń...)
Jak poprawić swój credit scoring? - Credit scoring jest wskaźnikiem wiarygodności finansowej, który określa zdolność kredytobiorcy do spłacenia zobowiązania. Dobry wynik...)
Instrumenty polityki pieniężnej banku centralnego i ich charakterystyka prawna - Instrumenty polityki pieniężnej są instrumentami oddziaływania NBP na banki komercyjne, stosowanymi w celu dostosowania działalności...)
Sveriges Riksbank - Bank Centralny Szwecji - Królewski Bank Szwecji działa w oparciu o przepisy Konstytucji (rozdz. 9. art.12) i ustawy o...)
Cele i środki działania nadzoru bankowego - Komisja Nadzoru Bankowego posiada wyłączne kompetencje w zakresie podejmowania decyzji w sprawach o udzielanie zezwolenia...)
Hipoteka jako zabezpieczenie spłaty kredytu bankowego - Zabezpieczenie hipoteczne gwarantuje bankowi zwrot kredytu nawet wówczas, gdy zmieni ona właściciela, bo zachowuje on...)
Przewłaszczenie na zabezpieczenie - Przewłaszczenie na zabezpieczenie polega na przeniesieniu własności rzeczy ruchomych, papierów wartościowych lub innych praw zbywalnych...)
Wygaśnięcie i rozwiązanie umowy kredytowej - Umowa kredytowa jest zobowiązaniem ciągłym, trwałym. Oprócz odstąpienia od umowy...)
Konsorcjum bankowe kredytowe - Banki w celu wspólnego udzielenia kredytu mogą zawrzeć umowę o utworzeniu konsorcjum bankowego. Umowa może...)
Czym zajmuje się Narodowy Bank Polski? - Działalność NBP: - Jest bankiem centralnym Rzeczpospolitej Polskiej. - Jego zadania...)
Historia bankowości centralnej - Zacznijmy więc od początku... Pierwsze banki centralne w Europie: ...)
Polityka monetarna i funkcje pieniadza - Polityka monetarna to prowadzone przez NBP działania mające na celu regulację poziomu podaży pieniądza, kursów...)
Geneza kart płatniczych - Brzęcząca moneta przetrwała wprawdzie wprowadzenie banknotów, lecz czy przetrwa pieniądz plastikowy? Podobnie jak monety złote...)
Ryzyko kredytowe w bankowości - W każdym portfelu kredytowym powstawać mogą złe kredyty. Pojawia się więc problem ryzyka. Ryzyko określa...)
Ryzyko kursowe w bankowości - Od 1994 roku, wraz ze zmniejszaniem się ryzyka kredytowego, zaczęło wzrastać zagrożenie ze strony innych...)
Ryzyko stopy procentowej w bankowości - Ryzyko stopy procentowej to ogólnie mówiąc wrażliwość zaksięgowanych dochodów banku na przyszłe zmiany stopy procentowej....)
Ryzyko w działalności bankowej - Nieodłącznym i nieuniknionym elementem działalności bankowej jest ryzyko. Mimo pewnych różnic istota ryzyka w interesach...)
Ryzyko płynności w działalności bankowej - W odniesieniu do banków pojęcie płynności utożsamiane jest z ich wypłacalnością czyli zdolnością do sprostania...)
Ocena zdolności kredytowej osoby fizycznej (credit scoring) - Jednym z zasadniczych sposobów ograniczania ryzyka kredytowego jest rzetelne badanie zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy i...)
Pojęcie i rodzaje ryzyka bankowego - Jednym z zasadniczych powodów ludzkiej aktywności jest chęć osiągania korzyści. W przypadku podejmowania działalności gospodarczej...)
Kredyt zdyskontowany na bieżące potrzeby - Kredyt zdyskontowany na bieżące potrzeby to kredyt krótkoterminowy, w rachunku kredytowym, udzielany na okres do...)
Limit debetowy - To kredyt kredyt krótkoterminowy w rachunku bieżącym, odnawialna górna granica dopuszczalnego zadłużenia w rachunku bieżącym...)
Kredyt na bieżące potrzeby - To kredyt krótkoterminowy lub średnioterminowy, w rachunku kredytowym, stanowiący uzupełnienie własnych środków na finansowanie doraźnych...)
Kredyt dla gmin - Jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt przeznaczony dla gmin, przeznaczany na: ...)

Strona 1 z 10
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  >>>

2001-2024 © ABC Ekonomii